11. 11. 2020

Jak ochránit hlavu i zrak na svahu? Teď už budete vědět

Že si nejste jistí, na jakou přilbu nebo brýle vsadit? Dáme vám osvědčený tip. Na dalších řádcích vás totiž seznámíme s firmou SMITH – jedničkou mezi značkami, které se zabývají lyžařskými doplňky. Dozvíte se nejen o její 50leté historii, ale hlavně o skvělém přístupu k ochraně hlavy nebo o vychytávce z leteckého průmyslu, která zajistí top odvětrávání a bezpečnost. V závěru zjistíte, jaké výhody nabízí jejich brýle, které mají rozhodně co nabídnout. 

SMITH – technologická jednička na trhu s více jak padesátiletou tradicí. Ano, to je americká firma SMITH, která se specializuje výhradně na brýle a přilby. SMITH založená v roce 1965 ortodontistou Dr. Bobem Smithem dominovala dlouhou dobu na poli zimních sportů, ale poslední dobou frontálně útočí i na segment horských kol.

A má co nabídnout, především jedinečné technologie a skvělé zpracování. Mimochodem, Dr. Bob SMITH si jako první na světě nechal patentovat dvojitá termální skla u lyžařských brýlí, aby co nejvíce eliminoval mlžení a mohl si tak na maximum užívat ježdění v prašanu.

Ochrana hlavy a zraku jako jeden celek

Od doby svého vzniku se SMITH specializoval na sportovní brýle především pro zimní sporty. V průběhu času nabídku svých produktů firma rozšířila i na brýle pro volný čas, lyžařské přilby a naposledy přišla s nabídkou i pro cyklisty.

Na rozdíl od mnoha jiných firem zaujme přístup, SMITH bere ochranu hlavy a zraku jako jeden celek. Jako jeden funkční celek. Helma i brýle spolu vzájemně „spolupracují“, ať se již jedná o dokonalé odvětrání brýlí a helmy, tak „fit“ – to, jak brýle a helma k sobě dokonale sednou. SMITH tento systém nazývá Airvac. Jednoduše lze říci, že cílem je minimalizovat mezeru mezi brýlemi a helmou – jedině tak dojde k propojení větrání brýlí a větrání helmy.

Helmy – bezpečnost a odvětrání

SMITH je průkopníkem použití technologie Koroyd v lyžařských helmách. Revoluční materiál Koroyd vychází z leteckého průmyslu. Ač vzhledem připomíná včelí plástve je technologicky mnohem dál. Z polymeru jsou vytvarovány trubičky, které jsou tepelně – bez jakéhokoliv pojiva – spojeny. Výhodou je nejen snížení objemu a hmotnosti helem, ale především zásadní navýšení bezpečnosti.

U Koroydu při nárazu či pádu dochází ke kontrolované kompresi materiálu a tím k lepšímu a pozvolnějšímu pohlcení energie ve srovnání s jakýmkoliv EPS materiálem. V řeči čísel, Koroyd absorbuje o 48% energie více než klasický EPS běžně používaný v přilbách. Jednou větou, Koroyd zvyšuje bezpečnost přileb a výrazně vylepšuje proudění a odvod vzduchu.

Bezpečnost je absolutní prioritou, proto není s podivem, že MIPS najdeme na drtivé většině helem SMITH. MIPS asi není třeba představovat, patentovaný systém ochrany mozku proti rotačním silám při pádu funguje spolehlivě.

Ochrana zraku – ChromaPop filtruje barvy

Brýle pro nejrůznější nejen sportovní využití, to je výkladní skříň SMITHu. Ty nejlepší vychytávky, které najdeme v brýlích pro zimní sporty, najdeme i v bajkových. Mezi rozhodně nejzajímavější patří technologie ChromaPop.

ChromaPop zajistí lepší vykreslování a minimalizuje zkreslení. Jedná se o jednoznačně hlavní konkurenční výhodu brýlí a skel SMITH. Pod názvem ChromaPop se skrývá speciální úprava skel, která filtruje světlo ve dvou různých vlnových délkách a díky tomu mozek vnímá modrou, žlutou a červenou barvu každou zvlášť. Tím, že se tyto barvy nepřekrývají a oči, potažmo mozek, je „vidí“ reálně takové jaké jsou. Skla lépe vykresluji nerovnosti, oči taktéž rychleji zaostřují, dochází k rychlejším reakcím jezdce a především skla s ChromaPop technologií neunavují mozek.

Všechny produkty SMITH můžete zakoupit u všech dobrých prodejců a nebo přímo v eshopu dovozce tornadoshop.cz.


Všechny zajímavosti Sorry, your browser does not support inline SVG.
>