Festival Bezpečně na sjezdovce

26. a 27. 11. 2022


Víkend plný zábavy pro celou rodinu! Máme pro Vás program plný workshopů, přednášek, her a soutěží, které Vás zaručeně dostanou do pravého zimního módu a natěší Vás na tak očekávanou další lyžařskou sezónu!

Promítání krátkometrážních filmů – Snow film 2022

Připravili jsme pro Vás promítání filmů s tematikou zimních sportů v rámci festivalu Snow Film Fest 2022. Ve třech promítacích pásmech, která poběží celý víkend, se můžete těšit např. na dobrodružný kanoistický film o snowboardingu Bez pádla nebo na film dokumentující dobytí vrcholu hory Putha Hiunchuli v Nepálu rychlostním horolezcem a skialpinistou Benediktem Böhmem, který nabízí i zamyšlení nad tím, jak zkušenosti z hor přenést do běžného života.

Celkem se budete moci podívat na 8 snímků, které Vás provedou rozličnými zasněženými krajinami a seznámí Vás nejen s různými sporty, ale také s rozdílnými přístupy k nim.

1. promítací pásmo (11:00 a 14:00)


Bez pádla je dobrodružný kanoistický film o snowboardingu, který spojuje historii horní části řeky Columbia se 140 km dlouhou plavbou od úpatí přehrady Mica Dam až po vrchol přehrady Revelstoke. Čtyři neohrožení snowboardisté se v polovině ledna snaží následovat kroky Davida Thompsona po řece Columbia, během jednoho z nejchladnějších momentů v zaznamenané historii v Revelstoke.


Po mnoha zimních sezónách a soutěžích na nejvyšší úrovni po celém světě končí profesionální freeridový lyžař z Nového Zélandu Neil Williman v Innsbrucku. Tam je vřele vítán talentovanými místními obyvateli. Společně objeví hory Tyrolska během celosvětové pandemie. Jejich poslání: najít ty nejnáročnější sjezdy pouze pomocí veřejné dopravy.

2. promítací pásmo (12:00 a 15:00)


Vodopády na severu Islandu jsou výzvou pro odvážné vodáky. Jak šílení musíte být, abyste to zkusili v zimě? Zeptejme se Matze Brustmanna, Adriana Matterna, Jobsta Hahna z Německa a Sama Suttona z Nového Zélandu, kteří počátkem března cestují do Goðafossu, aby si troufli na neobyčejné! Na »Fall of the Gods« zvládla čtveřice řadu úspěšných cest na nejrůznějších trasách – včetně prvního zimního sjezdu 14 metrů vysokého hlavního vodopádu uprostřed řeky.


Cílem expedicí je obvykle dobytí vrcholu nějaké hory. Pro rychlostního horolezce a skialpinistu Benedikta Böhma a jeho tým je za tím mnohem víc. Jak lze zkušenosti z hor přenést do běžného života? A musí člověk méně riskovat, aby byl dobrým otcem? Příběh se odehrává na Putha Hiunchuli (7246 m.n.m.) v pohoří Dhaulagiri v Nepálu.


V tomto vtipném animovaném filmu vystupují dva horolezci na vrchol. Výstup se odehrává ve 20. století s tím nejprostějším vybavením. Jejich cílem je dopravit sochu Panny Marie na vrchol, jejich víl však ztěžují nepředvídatelné překážky. Povede se jim nakonec jejich cíl splnit?

3. promítací pásmo (13:00 a 16:00)


Dokument Marka Holečka z expedice Antarktida 2018 vypráví o cestě tam i zpět malou plachetnicí a o jednom prvovýstupu, na do té doby nepojmenovaný kopec. Kopec dostal název Monte Pižďuch a novou cestu pojmenovali Bloody Nose. Jako lezecký parťák se v dokumentu představí Mirek Dub.


Film se odehrává v Kyrgyzstánu v bývalé důlní vesnici Jyrgalan, která se po ukončení těžby stala vesnicí duchů. Česká parta FREERIDEGUIDES zde strávila měsíc během kterého zažila lyžování po pás v prašanu, nekonečné pláně bez lidí, 8000 vertikálních metrů za den a srdečnost zbývajících obyvatel.


Jirka&Mili se rozhodli užít si severskou romantiku v její maximální syrovosti. Na lyžích a bez podpory projít nejznámější švédský trail Kungsleden v celé jeho délce 450 km. Jak plány ovlivnila týdenní bouře s větrem až 120 km za hodinu a nečekaně vysokými teplotami kolem nuly? Jak se vyvíjel jejich partnerský vztah v takto extrémních podmínkách? Zvládli cestu dokončit a šli by do něčeho podobného znova?


Přednášky

Vzdělání není nikdy dost! Máme pro Vás připravené přednášky u kterých se nebudete nudit a zároveň se dozvíte spoustu nových informací.


Lákají vás skialpy? Tato přednáška je určena pro všechny, co se nebojí zkusit něco nového. Dozvíte se vše co potřebujete vědět, než na sebe nasadíte první skialpy. Jak vybrat správné vybavení, co si nezapomenout vzít na túru, nebo jestli musíte mít zvláštní dovednosti abyste mohli začít. Řeč přijde i na základní pravidla bezpečnosti, které je třeba dodržovat. Dále vám odhalíme tajemství lavin. A to zejména jak poznat, že se blíží, jak se chovat i jak efektivně zachraňovat. Nezapomněli jsme ani na tipy kam vyrazit za skialpinismem.

Registrace

Představení nového progresivního stylu lyžování zvaného Freeskiing, konkrétně freestylového lyžování a olympijské disciplíny Slopestyle. Během přednášky uvidíte videoukázky sportu, speciální „twintip” lyže umožňující freestylové triky, dozvíte se také o překážkách, tratích a možnostech, kde se dá freestylové lyžování provozovat. Potencionální zájemci se seznámí s průběhem tréninků a dostanou více informací k náboru dětí a mládeže. Přednáškou budou provázet Roman Dalecký – bývalý reprezentant, předseda úseku akrobatického lyžování a trenér juniorské reprezentace, společně s Markem Krčálem – nadějným členem juniorské reprezentace.

Registrace

Každý rodič ví, jak složité může být obléknout své dítě tak, aby mu nebylo moc teplo, moc zima, moc cokoliv, co dítěti zrovna je a nemělo by být. A právě proto jsme tu my. Prozradíme Vám, jak vybavit i toho nejnáročnějšího malého dobrodruha tak, aby se cítil pohodlně jak ve vysokohorském prostředí, tak v českých kopcích i na obyčejných túrách. Přednáška bude obsahovat i kouzla rostoucího oblečení, impregnace a vrstvení. Dále představení kvalitních severských a českých značek, které splňují vše, co dítě potřebuje ke své spokojenosti. A co si budem – spokojené dítě = spokojený rodič.

Více se dozvíte zde.

Registrace

V průběhu přednášky se dozvíte, jaké jsou parametry typické lyže a jaké vlastnosti je ovlivňují. Co Vám ukážeme? Třeba jaké jsou typy konstrukcí, z jakých komponent se lyže skládá, jakou mají funkci a na co mají vliv. Předvedeme Vám funkci lyže a osvětlíme, co je podle nás důležité, aby správná lyže splňovala. Dostanete prostor pro dotazy, které se pokusíme co nejlépe zodpovědět bez ohledu na to, jak záludné budou.

Registrace

Workshopy

Workshopy, které Vás zaručeně přivedou k radosti z každé jízdy!


LAVINY. Buďme bez viny. A o tom je workshop, který Vás naučí jak správně zacházet s pípákem a jak v případě potřeby zachránit sebe i své blízké. Zkrátka a jednoduše – rozebereme svatou trojici bezpečného pohybu v zimním terénu.

Bez registrace

Vysvětlíme vám, jakou základní funkci plní vosky a proč vlastně lyže a běžky voskovat. Tento základní servis vám názorně předvedeme a ukážeme také další alternativy, které se používají např. pro různé sněhové podmínky. Seznámíte se tak mimo jiné třeba s voskováním, které se hodí na čerstvě padlý sníh. Dále vám představíme nové technologie ošetření běžek jako jsou Skin nebo využití nanotechnologie. Tato přednáška je určena jak zkušeným mazačům, kteří si mohou rozšířit obzory, tak úplným nováčkům, kterým pomůžeme se lépe nejen zorientovat v problematice voskování, ale hlavně udržet svou výbavu v takové kondici, aby opravdu fungovala.

Registrace

Aby lyže správně fungovaly, držely na svahu a zajistily správně i vaši bezpečnost, musí pravidelně podstoupit servisování. Necháme vás nahlédnout pod pokličku našeho servisu, kde vám představíme základní úkony jako je montáž a seřízení vázání nebo broušení lyží. Dozvíte se, proč se tyto základní úkony provádí, jak často a proč. Pokud si rádi na věci sáhnete, dostanete příležitost si také servisování lyží vyzkoušet.

Registrace

Celodenní program a aktivity


Nebude chybět ani stánek s veškerým vybavením pro Vaše malé i velké dobrodruhy! Vybrat si budete moct z nejkvalitnějších českých i těch severských značek. A to jak oblečení, tak obuv nebo spacáky, batohy a mnoho dalšího. Nebojte se, Vaše děti zvládneme obléknout jak do sněhu, do deště, k moři, tak na cesty či do kempu.


Podpoříte adopci lišáka Rebarboru
Pomozte lišákovi Rebarborovi prožít pořádně mazaný liščí život. Namalujte s dětmi jeho obrázek na dřevěné kolečko a přispějte tak Záchranné stanici hl. m. Prahy na péči o tohohle zrzavého sympaťáka.
Rebarbora je ryšavý kluk, který měl pravděpodobně plnit roli domácího mazlíčka. Bohužel ale jako každý správný lišák poslouchá volání divočiny, a tak se z něj nestal ani poslušný pejsek, ani předoucí kočička a skončil vyhozený na ulici. Člověk na něm bohužel zanechal své stopy. Rebarbora je částečně ochočený a nemůže se tedy vrátit do volné přírody, protože by se o sebe nepostaral. Svůj domov tak našel právě v Záchranné stanici, kde od roku 2019 spokojeně tráví čas nejraději lezením po stromech a pozorováním, co se kde děje.

Expedice happy – možná pro dva grepy (hra) Vyšlete své mladé dobrodruhy na Expedici happy – možná pro dva grepy. Na cestě plné napětí záleží jen na nich, kudy se vydají a co prozkoumají, překvapení číhá na každém rohu! Průběh hry mají děti pevně ve svých rukou a je jen na nich, kolik zážitků si odnesou. Pokud prokáží dostatečnou odvahu a zdárně dokončí expedici, mohou dojít až ke strážci dvou grepů Patrikovi a získat tak vytouženou odměnu.

Krádež na stadionu skokanského můstku v Bergisel (hra)
Rozluští váš malý detektiv záhadu zmizelého poháru z Bergisel? Hlavní cena pro vítěze soutěže ve skoku na lyžích záhadně zmizela z vitríny v hlavním pavilonu a náš tým ji přes veškerou snahu nedokázal vypátrat. Voláme proto do akce všechny detektivy, kteří se vydají po stopách účastníků turnaje a úspěšně vypátrají toho, který se zachoval vrcholně nesportovně. Úspěšného pátrače odměna nemine!


Česká výroba, česká značka, české ručičky.
Aspen je značka, která dbá na potřeby zákazníků, kvalitní materiál, pohodlnost a všestrannost. Díky naším dlouholetým a bohatým zkušenostem jsme schopni přenést potřeby zákazníka do samotného výrobku.
Lyže Aspen jsou při testování vystavovány těm nejnáročnějším podmínkám a tak zaručují tu nejvyšší kvalitu a bezpečnost.
Nedílnou součástí lyží je i design, kterým stejně jako výrobek celý vystupuje z řady.
A když jsme u vystupování z řad… Aspen je značka, která dbá na ekologickou zátěž naší planety.
Aspen zároveň plně využívá svůj potenciál a to neustálým koloběhem výrobku od nového zboží, přes pohodlné využití v půjčovnách k cenově dostupným bazarovým kouskům.


V rámci areálu naší řepské pobočky proběhne výstava fotek předního českého sportovního fotografa Jana Kasla, který nejraději zachycuje profesionální atlety, dechberoucí výkony a inspirativní osobnosti. Na jeho fotografiích tak najdete např. cyklisty, piloty formule 1 a motocyklové závodníky. Sám je nadšencem do sportu a mimo to je také výhercem prestižní soutěže RedBull Illume. Prohlédnout si budete moci výběr z jeho tvorby s tematikou lyžování, snowboardingu, skialpinismu.

Více se dozvíte zde.


Každý správný sportovec musí pořádně jíst! Proto jsme pro Vás připravili hned celý Food Truck. A ne jen tak ledajaký – Twisted Food Truck. Co to znamená? Že naší specialitou jsou tortilly s pomalu pečeným, trhaným, hovězím masem. Nebo zapečené quesadilly s více druhy sýra i masem. A po takovém jídle musí být pořádné pití. A to třeba Plzeň na čepu i široký výběr nealko nápojů.

Více se dozvíte zde.


Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jaké to je, řítit se naplno jako závodník ve sjezdu na lyžích. Umožníme vám takový zážitek bez měsíců tvrdého tréninku a bez nutnosti budování sjezdovky za domem. Součástí Festivalu Bezpečně na sjezdovce bude totiž moderní profesionální lyžařský trenažér, na kterém můžete pokořit traťové rekordy a užít si parádní zábavu pro všechny věkové kategorie. Pro ty nejlepší máme připravené věcné ceny.

Kudy na festival